Keresés eredménye kesternich

Kesternich kamrák

A korróziós tesztek között különleges helyet kapott az u.n. Kesternich-teszt vagy más néven kéndioxidos korróziós teszt. Ennek egyik oka az, hogy a SO2 gáz mérgezõ, ami komoly biztonsági feltételek meglétét követeli meg, ezért csak az erre a célra tervezett kamrában lehet a vizsgálatot lefolytatni.

 

Bemutatkozunk

Tovább

Kesternich teszt

Tovább

Üdvözöljük a testORG honlapján!

Tovább
Kesternich-teszt

Kesternich-teszt

A savas esõ kártékony hatását senkinek sem kell bemutatni. Kialakulásáért az egyik fõ felelõs a kén-dioxid, amely erõsen savassá változtathatja az esõvíz pH-ját. Ezt a jelenséget modellezõ környezetállósági vizsgálatot nevezzük Kesternich tesztnek, amelyet többek között a DIN50018-as szabvány ír le.

 

 

A Kesternich teszt során egy zárt kamrában elõre programozott tesztidõn és ciklusokon keresztül, a berendezésbe helyezett mintákat SO2-dal dúsított pára éri. A savas esõ által okozott károk jelentõs anyagi vonzattal járnak a mindennapok során. Autók fényezése, szélvédõ üvegek opálosodása, fémek roncsolódása… Nap, mint nap találkozhatunk azokkal a negatív hatásokkal, amiket a savas esõ okoz. Az anyagok és a gyártott termékek ellenállóságát speciálisan erre a célra készített kamrákban, gyorsított vizsgálat keretében tesztelik.

 

A teszt során a hõmérséklet, a ciklusidõ és a teszthez használt SO2 mennyisége szabályozható. A lehetõségekrõl e-mailben egyeztethet kollegáinkkal.

A kapcsolódó jelentõsebb szabványok, a teljesség igénye nélkül: DIN 50018, ISO 3231, ASTM G87.

 

 

Tovább

Egyéb bevonatvizsgálatok

Laborjaink különféle berendezésekkel a minták kopásállóságát, vegyszerállóságát, színtartósságát vagy keménységét is meg tudják mérni. Egy munkaruhára felvitt fényvisszaverõ csíknak nem szabad fakulni, vagy lekopni a felületrõl. Az éghetõségi, ejtõsúlyos vagy ejtõdárdás vizsgálat, ózon, xenon, kesternich teszt mind megtalálható a testORG bevonatvizsgálati kínálatában.

Tovább

Üvegvizsgálat

A testORG kínálatán belül számos üvegvizsgálati megoldást nyújtunk Önnek. Gyorsított idõjárásállósági vizsgálataink során megállapítható a legyártott üvegrõl, hogy az évek során tapasztalható napfény sugárzás milyen változásokat  idéz elõ rajta. Hõsokk tesztjeink során megvizsgálható, hogy az üvegtábla miképp reagál a hirtelen bekövetkezõ, nagy mértékû hõmérséklet változásra.

 

A mindennapok során gépjármûvek milliói találkoznak ilyen hatásokkal. Például 30 fokos melegben a klímát bekapcsolva, vagy épp télen a fûtött garázsból a mínusz 20 fokos beállóra állva. A szélvédõknek ilyenkor is, éveken át állniuk kell a környezeti viszontagságokat. Elég egy repedés, és a gyenge minõségû szélvédõ berobban az utastérbe.

Vezetés során fontos, hogy a sofõr megfelelõ látási viszonyokkal találkozzon, ilyenkor elengedhetetlen, hogy minõségi üveg kerüljön az autóba. Ha az üveg az elõírt módon töri és tükrözi a fényt, biztosítva van, hogy a vezetõt nem vakítják el az aktuális fényviszonyok. Fényesség és színméréseink során ezzel kapcsolatban kaphatunk részletesebb képet az üvegrõl.

A savas esõ maró hatásai nem csupán a karosszériát és annak bevonatát roncsolhatják – az így keletkezõ alacsony pH-jú savas környezet az ablaküveget is tönkreteheti. Ezen élethelyzet mesterséges vizsgálatára Kesternich teszt során van lehetõség.

Tovább

KÉPZÉS

Reológia (MFI)

Itt találja a Reológia témakörében tartott eddigi képzéseink összefoglaló anyagait.

Főbb témaköreink:
Folyásindex-mérő berendezések (MFI)
MFI mérés elvégzésének a menete
Mérés kiértékelése
Termékminősítési reológia mérések