JIS H 8502 M1

JIS H 8502 M1
A Japán Ipari Szabványügyi Bizottság (JISC, Japanese Industrial Standards Committee) egy szabványügyi szervezet, mely az ISO szervezetének a tagja. Szabványai (JIS) elsõsorban a japán iparra érvényesek, ám egyes eljárásaik nemzetközi szinten is alkalmazhatók. A próbadarabokat zárt kamrába helyezzük, és folyamatos, közvetett semleges (pH 6,5–7,2) sós vizes oldatnak tesszük ki, amely 1,0–2,0 ml / 80 cm² / óra sebességgel hullik ki a mintákra. A kamra hõmérséklete +35°C. Ez a környezet folyamatosan fenntartott. A teszt idõtartama változó.
 
Ezt a tesztet NSS-tesztnek is nevezik.

A próbadarabokat egy zárt kamrába helyezzük, és folyamatos, közvetett sós vizes oldatnak tesszük ki, amelyet ecetsav hozzáadásával savasítjuk (pH = 3,1 - 3,3), amely 1,0-2,0 ml / 80cm² / óra sebességgel hullik ki a mintákra. A kamra hõmérséklete +35°C. Ez a környezet folyamatosan fenntartott. A teszt idõtartama változó.
 
Ezt a tesztet ASS tesztnek is nevezik
 
A próbadarabokat zárt kamrába helyezzük, és folyamatos közvetett sós vizes oldatnak tesszük ki, réz-klorid és ecetsav hozzáadásával savasítjuk (pH 3,0-3,2), amely 1,0-2,0 ml / 80cm² / óra sebességgel hullik ki a mintákra. A kamra hõmérséklete +50°C. Ez a környezet folyamatosan fenntartott. A teszt idõtartama változó.
 
Ezt a tesztet CASS-tesztnek is nevezik
 
A vizsgálati mintákat Corrodkote iszappal vonják be, amelyet a minták felületére visznek fel, és hagyják megszáradni. Ezután a mintákat ellenõrzött, +38°C és 80-90% relatív páratartalmú (nem kondenzáló) környezetbe helyezzük, és 16 órán át állni hagyjuk (1 ciklus). A további ciklusokhoz a mintákat megtisztítjuk és friss Corrodkote-t alkalmazunk.
 
A vizsgálati mintákat ellenõrzött környezetnek tesszük ki +40°C és 90% relatív páratartalom mellett SO2 gáz adagolunk, 25 ppm vagy 1000 ppm koncentrációban.
 
A JIS H 8502 nem engedélyezi a 200 liter térfogat alatti kamrák használatát.
 
További információk a japán JIS szabványokról: www.jsa.or.jp/default_english.asp
 

KÉPZÉS

Reológia (MFI)

Itt találja a Reológia témakörében tartott eddigi képzéseink összefoglaló anyagait.

Főbb témaköreink:
Folyásindex-mérő berendezések (MFI)
MFI mérés elvégzésének a menete
Mérés kiértékelése
Termékminősítési reológia mérések